עו"ד שוקי בלנגה – מתמחה בפיצוי נפגעי תאונות.

תביעת ביטוח לאומי מחלה קשה

כל תושב מדינת ישראל אשר משלם ביטוח לאומי, הינו בעל זכויות מהגוף הזה. כך לדוגמא, אדם אשר חלה במחלה קשה, יוכל להגישה תביעה לביטוח הלאומי לנכות כללית ואם נכותו אכן תוכך הוא יהיה זכאי לקבלת קצבת נכות חודשית. הדרך לקבלת הקצבה מהביטוח הלאומי היא ארוכה ובמקרים רבים גם מלאת חתחתים ולכן, על אותו אדם אשר מגיש את התביעה להיות מוכן לקשיים ולבירוקרטיות של התהליך. בכדי שהתביעה תתקבל, על אותו אדם להוכיח את נכותו הרפואית ובמידה והוא יצליח להוכיח שהוא עומד בתנאים של ביטוח לאומי לקבלת הקצבה הוא יוכל להתחיל ולקבל מדי חודש את הקצבה. מכיוון שמדובר בתהליך המורכב משלבים רבים, חשוב שתובע יפנה לקבלת סיוע של עורך דין ביטוח לאומי אשר ידע לייעץ ולכוון אותו לגבי כל צעד שנעשה.

בכדי לקבוע את שיעור הנכות כתוצאה מהמחלה, מתבקש התובע להגיע לוועדה רפואית, אשר היא אחראית על קביעת שיעור הנכות. במידה וגובה הנכות שיקבע יהיה נמוך מהסף לקבלת הקצבה, קיימת אפשרות להגיש ערעור. ישנה ועדת עררים בה יושבים רופאים מומחים –  בסמכותה של ועדה זאת לשנות את ההחלטה אשר התקבלה על ידי הועדה הרפואית הראשונה. כמובן, שבעת הגשת הערעור חשוב להיות מלווים בעורך דין מקצועי ומנוסה, אשר יהיה בקיא בכל השלבים הנדרשים בדרך לבקשת הערעור, ידע כיצד להכין את הלקוח שלו לוועדה וכמובן, ידע להכין אותו, לייעץ לו ולכוון אותו לכל אורך הדרך.

אם אתם מעוניינים בשירותיו של עורך דין ביטוח לאומי מקצועי ומנוסה, עורך דין שוקי בלגה הוא איש המקצוע עבורכם. עורך דין בלנגה הינו בעל ניסיון של שנים רבות בתביעות מול ביטוח לאומי וחברות הביטוח השונות. עורך דין בלנגה ילווה אתכם בהתנהלות מול הוועדות הרפואיות ובמידת הצורך גם בהתנהלות בוועדות ערער. אם יש לכם שאלות או אם אתם מעוניינים לקבוע פגישת ייעוץ ולהתעדכן בכל הפרטים הרלוונטיים, אתם מוזמנים ליצור קשר עם עורך דין בלנגה.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *