עו"ד שוקי בלנגה – מתמחה בפיצוי נפגעי תאונות.

תביעות סיעוד – שאלות ותשובות

מהי ההגדרה של חולה סיעודי?
חולה סיעודי הינו אדם אשר נזקק לסיוע יומיומי בביצוע המטלות היומיומיות. הפעולות בהן החולה הסיעודי יתקשה לבצע לבדו: להתלבש ולהתפשט, לאכול ולשתות, לקום ולשכב, לשלוט בסוגרים, להתקלח לבד ולהתנייד. אדם זה יזדקק לסיוע וברוב המקרים יהיה מרותק למיטה לכיסא גלגלים.

מה הם הצעדים בהם יש לנקוט במקרה בו המבוטח בביטוח סיעודי מוגדר במצב סיעודי?
יש להגיש תביעה לחברת הביטוח מולה אותו אדם מבוטח. רוב חברות הביטוח מפרסמות את הטפסים הרלוונטיים להגשת התביעה באתר האינטרנט שלהן, כך שיש למלא את הטפסים, לעקוב אחרי ההוראות בנושא ולשלוח אותם לכתובת או למספר הפקס הרלוונטיים.

מה זה מבחן ADL?                     
מדובר במבחן המבוצע בכדי להגדירו כחולה סיעודי. מבחן זה מתבצע מטעם הביטוח הלאומי ומטרתו לבדוק מהי רמת תפקודו ובאיזו מידה הוא נזקק לסיוע ולהשגחה. .

מה ניתן לעשות במקרה בו חברת הביטוח דחתה את תביעת הביטוח הסיעודי מהסיבה של הסתרת מידע רפואי?
ההמלצה היא לפנות ולהיוועץ עם עורך דין המתמחה בנושא של תביעות ביטוח בכלל ותביעות ביטוח סיעוד בפרט. עו"ד זה יוכל לבדוק אם הדחייה היא אכן מוצדקת ולהדריך את המבוטח או את בני משפחתו כיצד להתנהל בשלבים הבאים.

האם ניתן להגיש תביעה לביטוח סיעודי גם לאחר פטירתו של המבוטח אשר היה מוגדר במצב סיעודי?
ניתן להגיש את התביעה 3 שנים אחורה. כך שבמידה והתביעה מוגשת שנה לאחר מותו של הנפטר, היא תהיה רלוונטית עד התקופה של שנתיים לפני פטירתו – חשוב לציין שבעת הגשת תביעה שכזאת, על התובעים להוכיח כי אותן אדם אכן היה במצב סיעודי בטרם פטירתו.

האם קיימת אפשרות לערער במקרה של דחיית התביעה הסיעודית מטעם חברת הביטוח?
כן. במקרה של דחיית התביעה, קיימת חשיבות להיוועץ עם עורך דין תביעות ביטוח, אשר באמצעות הכלים שברשותו יוכל לבדוק ולוודא שהדחייה היא אכן מוצדקת. ניתן לערער על קביעת חברת הביטוח, כאשר אצל כל חברות הביטוח ישנם נהלים ברורים בנושא.

לשאלות נוספות בנושא תביעות ביטוח הסיעודי ולסיוע בתחום, ניתן ליצור קשר עם עורך דין שוקי בלנגה.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *