עו"ד שוקי בלנגה – מתמחה בפיצוי נפגעי תאונות.

שלב ראשון בתביעה

כאשר אני מתחיל את תהליך התביעה בתיק של תביעת סיעוד או תביעת פיצויים בשל תאונה וכדומה כמעט תמיד התהליך מתחיל באותה הצורה:

קודם כל אני מקפיד על פגישה עם הלקוח ולא רק טלפון, להעביר את כל הפרטים בטלפון היא טעות שעלולה להיות יקרה כי בפגישה קל יותר להעביר את הסיפור המלא.

שומעים את הסיפור מהלקוח, יש משהו ביחס האישי שיוצר חיבור טוב יותר, לא הכול עובדות יבשות ולפעמים דווקא כשמקשיבים לליבם של הלקוחות מבינים יותר טוב מה באמת קרה.

בירור הנסיבות של המקרה – המחלה או הפציעה, שבגללו בכלל הוחלט להגיש תביעת סיעוד או מחלה כנגד חברות הביטוח או ביטוח לאומי.

בדיקת הקריטריונים הראשוניים ביותר לתביעות. יש הרבה עו"ד שישר מתחילים להריץ את תהליך התביעה, זו טעות שהתובע עלול לשלם עליה ביוקר, לכן כאשר אני מתחיל תהליך תביעה נגד ביטוח לאומי או חברת ביטוח ועוד גופים נוספים אני קודם כל בודק את הסיכוי של התביעה. לא תאמינו כמה פעמים גיליתי שבכלל אין צורך בתביעה, לפעמים מכתב מסודר מעו"ד פותר בעיות ומחסל נסיונות של סחבת בתביעה פיצויים מול חברות ביטוח וכן הלאה. אי אפשר להשוות את העלות של מכתב מול ניהול תביעה, הוצאה של מכתב יכולה לחסוך לתובע אלפי שקלים.

המידע החשוב ביותר שאני בוחן הוא החומר הרפואי/החלטות. בדרך כלל אלו יהוו את היסוד לתביעה אם כי יש יוצאים מהכלל. כאשר אתם מגיעים לפגישת היכרות עם עו"ד ומחכים שהוא יאמר לכם אילו חומרים להביא אתם עושים טעות שעלולה לעלות לכם כסף. מדוע? מהסיבה שהחומר הרפואי/החלטות הם מסמכים חשובים עד כדי כך שבלעדיהם קשה לחוות דעה מקצועית ולכן רוב הסיכויים שעו"ד יזמן אתכם לפגישה נוספת שתעלה לכם סכום נוסף. פשוט תקפידו להביא את המסמכים האלה אתכם גם אם לא התבקשתם וכך כנראה תחסכו כסף.

אם סיימתם כבר את השלב הזה עברו לשלב 2 של התביעה

רוצים פרטים נוספים על השלב הראשון? פנו אלי עכשיו

שם (חובה)

נייד (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

נושא

תוכן ההודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *