עו"ד שוקי בלנגה – מתמחה בפיצוי נפגעי תאונות.

על תאונות עבודה והתנהלות מול ביטוח לאומי

במידה ונפצעתם בעבודה או במהלכה, אתם זכאים לקבל דמי פגיעה בעבור הפציעה שלכם מטעם הביטוח הלאומי. יחד עם זאת, בכדי ליהנות מהזכות הזאת ולקבל את הכסף, בשלב הראשון, יהיה עליכם להגיש תביעה לקבלת דמי הפגיעה.

תהליך הגשת התביעה טומן בחובו שלבים רבים, כאשר על הנפגע לתעד את כל הפרטים הרלוונטיים לגבי הפגיעה והתאונה עצמה. קיימת חשיבות גבוהה שהנפגע יפנה באופן מידי לקבלת טיפול רפואי וזאת בכדי שכל פרטי הפגיעה יתועדו על ידי הרופא. בעת ההגעה לקופת החולים או למרכז הרפואי, חשוב לציין את הסיבה בגינה קרתה הפגיעה.
טופס 250 הוא טופס בעל חשיבות גבוהה מאוד בהליך התביעה, כאשר חשוב למלא את פרטיו בצורה מדויקת ואף לדאוג ולהחתים את המעסיק על גבי הטופס – חתימה של המעסיק, בעצם תוכיח כי הוא מסכים שאכן מדובר בתאונת עבודה.
יש לאסוף את כל האישורים הרפואיים אשר התקבלו במהלך הבדיקות והטיפולים אתם עבר הנפגע.

גם אם כל החומר נאסף בצורה מוקפדת וכל הטפסים מולאו בהתאם להוראות וההנחיות מטעם ביטוח הלאומי, זה עדיין לא מבטיח שהדרך לקבלת הכספים המגיעים מהביטוח הלאומי תהיה קצרה.

כחלק מכל, ההמלצה היא לקבל ייעוץ משפטי מעורך דין ביטוח לאומי מקצועי ומנוסה עוד בטרם הגשת התביעה. עורך הדין ידע לבדוק את כל החומרים הנמצאים ברשות התובע, לראות מה חסר ולייעץ לתובע מה לעשות בשלבים הבאים. במקרים רבים, יהיה צורך לערער על החלטת הביטוח הלאומי וגם כאן, עורך הדין יהווה כאיש המקצוע אשר ידע מה לעשות ואיך לעשות זאת הכי טוב.

כמובן, שבכדי ליהנות מכל היתרונות הטמונים בשירותיו של עו"ד ביטוח לאומי, קיימת חשיבות גבוהה להקפיד ולבחור את איש המקצוע בקפידה ולוודא שאכן מדובר בעורך דין מקצועי, מנוסה ובעל ידע רב והבנה בתחום של תאונות עבודה ואופן ההתנהלות במקרים שכאלו מול הביטוח הלאומי.

אם אתם תרים אחר עורך דין בקריות או עורך דין בחיפה המתמחה בביטוח לאומי – אתם במקום הנכון. אתם מוזמנים ליצור קשר עם עו"ד שוקי בלנגה ולקבל ייעוץ משפטי איכותי ומקצועי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *