עו"ד שוקי בלנגה – מתמחה בפיצוי נפגעי תאונות.

על סחבת ודחיות של תביעות ביטוח

אנשים רבים דואגים לעתידם וכחלק מכך, מוציאים כספים המיועדים על פוליסות ביטוח מסוגים שונים – זאת בכדי לבטח את עצמם מפני סיכונים ותאונות אשר עלולים להוות את נחלת חיקם.
אך אותם אנשים עתידים לגלות שברגע האמת, בו הם יזדקקו לכספים יותר מכל, חברות הביטוח ינצלו את כוחן בכדי להימנע מתשלום הכספים המגיעים להם ובאמצעות שיטות כאלו ואחרות ייצרו סחבת בתביעות הביטוח אשר עלולה להימשך ולהתארך.
בכדי לעבור את כל המשוכות המורכבות אותן מציבות חברות הביטוח, קיימת חשיבות גבוהה לפנות לעורך דין מקצועי אשר הינו בעל ניסיון והיכרות מעמיקה בתביעות מהסוג הזה.
בכוחו של ייעוץ וליווי משפטי מקצועי לקצר תהליכים ולוודא שבסופו של דבר התובעים יקבלו את כל הכספים המגיעים להם.

סיבות שונות לדחיית התביעה
חברות ביטוח רבות יחפשו בנרות (וימצאו) סיבות לדחיית התביעה או להקטנת סכום התגמול המגיע לתובע.
הסיבות הנפוצות הן: התיישנות התביעה, טענה של אי גילוי או הסתרה של מצב רפואי קודם, מקרים בהן מתגלית החרגה בפוליסה, מקרים בהם ימצא שהפוליסה אינה תקפה בגלל סיבות שונות ועוד..
מאוד יכול להיות שהסיבות הללו ישמעו לתובע החסר ניסיון כלגיטימיות, אך עוד לפני שהוא מחליט להרים ידיים ולקבל את מר גורלו, קיימת חשיבות גבוהה להתייעץ עם איש מקצוע בנושא.
חשוב לציין, שלא תמיד הסיבות בגינן חברות הביטוח יחליטו על דחיית התביעה יהיו נכונות ומוצדקות ולכן, יש לבצע בדיקה מעמיקה ומקצועית של תנאי הפוליסה ושל הטענות של חברת הביטוח.

היד תמיד על הדופק
מומלץ להישאר מעודכנים ולעשות שימוש בכל הכלים המתאפשרים בכדי לעקוב אחרי תהליך תביעת הביטוח לכל אורכו – חברות הביטוח לא ידאגו ברוב המקרים לעדכן אתכם מיוזמתם על כך שזמן ההתיישנות של התביעה מתקרב.
אך כאמור, גם אם הגעתם למצבים בהם אתם נתקלים בקשיים שונים כגון סחבת בתביעת הביטוח שמתארכת יתר על המידה, דחית התביעה או מכשולים אחרים – כדאי לא להרים ידיים ולפנות לעורך דין מקצועי המתמחה בתחום ובכוחו לסייע לכם להתגבר על מכשולים אלו.
 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *