עו"ד שוקי בלנגה – מתמחה בפיצוי נפגעי תאונות.

מה חשוב לדעת על תביעות ביטוח תאונות אישיות?

פוליסת ביטוח תאונות אישיות מזכה את המבוטח לפיצוי כספי במקרים בהם יהיה חלילה מעורב בתאונה מסוג כזה או אחר.
אנשים רבים מבינים את החשיבות הגבוהה של ביטוח תאונות אישיות ורוכשים לעצמם פוליסה שכזאת למען תחושת הביטחון והמוכנות לכל מקרה שלא יקרה – העניין הוא שבמקרים רבים, הדרך לקבלת הפיצוי המגיע במידה והמבוטח אכן ימצא את עצמו מעורב בתאונה לא תהיה פשוטה.
בכדי למנוע מעצמכם מקרים של סחבת תביעות ביטוח תאונות אישיות מול דקלה או כל חברת ביטוח אחרת, קיימת חשיבות גבוהה לפנות לעורך דין המתמחה בתחום תביעות הביטוח אשר הינו בעל כלים ובעל היכרות מעמיקה עם חברות הביטוח ודרך ההתנהלות מולן.

ממה מורכבות פוליסות ביטוח תאונות אישיות?
פוליסות ביטוח תאונות אישיות אמורות להגן על המבוטח ו/או על בני משפחתו מפני מגוון מקרים ובין היתר: מוות כתוצאה מתאונה – כאן חשוב לשים לב, שבכל פוליסה מציינים גם מקרים חריגים ובמידה ומקרה המוות נגרם כתוצאה מאחד המקרים המשויכים ל"חריגים" בני המשפחה של המבוטח לא יהיו זכאים לקבלת הפיצוי.
פרמטר נוסף המרכיב פוליסה זאת הוא פיצוי במקרים של אבדן כושר עבודה אשר נגרם כתוצאה מתאונה.
הפוליסה מכסה את המבוטח גם במקרים של נכות מלאה וקבועה ושל נכות חלקית אשר נגרמו כתוצאה מתאונות.
כמובן שקיימת חשיבות גבוהה להתעמק בתוכן הפוליסה כולל האותיות הקטנות ולהבין בצורה מעמיקה מה הם אותם מקרים "חריגים" ומהו גובה סכום הפיצוי לו יהיה המבוטח זכאי בכל אחד מהמקרים אשר מצוינים בפוליסה.

הפרוצדורה של הגשת התביעה

הגשת תביעת ביטוח תאונות אישיות נגד דקלה או כל חברת ביטוח אחרת טומנת בחובה פרוצדורה מורכבת – במהלכה, יתבקש המבוטח למסור מגוון רחב של טפסים ומסמכים רלוונטיים.
בכדי לצלוח את התביעה בשלום ולהתמודד עם כל הקשיים אותן מציבות חברות הביטוח בדרך, חשוב להשקיע במילוי הטפסים ולהכין מראש את כל המסמכים המבוקשים.
כאמור, לעיתים גם הקפדה על הסדר ומילוי ההוראות לא ימנע את הדחיות והעיכובים של חברת הביטוח ולכן, במקרים כאלו, חשוב להתייעץ עם עורך דין מקצועי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *