עו"ד שוקי בלנגה – מתמחה בפיצוי נפגעי תאונות.

כל מה שחשוב לדעת על ועדה רפואית

תפקידה של ועדה רפואית מטעם הביטוח הלאומי הוא לקבל החלטות לגבי אחוזי הנכות אשר יינתנו לאנשים שונים. וועדות אלו כוללות: רופא מומחה בתחום הרלוונטי, רופא מטעם הביטוח הלאומי ומזכיר הוועדה. הוועדה אמורה לבדוק לעומק כל מקרה של אדם אשר דורש לקבל אחוזי נכות ולבדוק לעומק האם הוא אכן זכאי לאחוזי נכות ובמידה וכן, באיזה אחוז מדובר. קיימים מקרים בהם בעקבות תוצאות הבדיקה אשר תתקיים במסגרת הוועדה הרפואית, תתקבל החלטה כי יעלה צורך בבדיקת רופא נוספת וכחלק מכך, אותו אדם יתבקש להגיע ולהשתתף בוועדה נוספת.

ההחלטות אשר יתקבלו במהלך הוועדה הרפואית הינן חשובות לאין שיעור עבור התובע – מכיוון שבהתאם להחלטה יקבע אם אותו אדם זכאי לקבל דמי נכות, כמו גם מה יהיה גובה דמי הנכות ומה תהיה תקופת הזכאות. מהסיבה הזאת, קיימת חשיבות גבוהה להגיע לוועדות ברמת מוכנות גבוהה והבנה מעמיקה של התהליך אותו אתם עתידים לעבור.
חשוב לזכור שרבים מהאנשים אשר מגיעים לוועדות רפואיות מטעם הביטוח הלאומי, אבדו באופן חלקי או מוחלט את יכולת ההשתכרות שלהם ולכן התלות שלהם בקצבה יכולה להיות גדולה במיוחד – כך שתוצאות הוועדה יהיו גורליות לגביהם.

מכיוון שוועדות רפואיות הן כה חשובות ובעלות השפעה רבה על העתיד של המוזמנים אליהן, קיימת חשיבות גבוהה לא להקל ראש בוועדות אלו. הדרך הטובה ביותר להגיע מוכנים לאותן וועדות היא באמצעות קבלת שירותיו של עורך דין המתמחה בתחום זה. עורך דין מקצועי הינו בעל ידע כיצד וועדות שכאלו אמורות להתנהל ולכן, בכוחו להכין את לקוחותיו בצורה הכי טובה לוועדות אלו ובעת הצורך אף לערער על ההחלטות אשר תתקבלנה בוועדות.

אם אתם תרים אחרי עורך דין וועדות רפואיות בצפון ומעוניינים לקבל שירותי יעוץ וליווי לאורך כל התהליך ברמה הגבוה ביותר – אתם מוזמנים ליצור קשר עוד היום עם עורך דין שוקי בלנגה. לעורך דין בלנגה ניסיון רב בליווי וייעוץ בפני הוועדות הרפואיות של הביטוח הלאומי – הידע והניסיון, מיתגו את עו"ד בלנגה כאחד מעורכי הדין המובילים בתחום זה.