עו"ד שוקי בלנגה – מתמחה בפיצוי נפגעי תאונות.

ביטוח לאומי לא אישר-אחרי ערער אושרו הפיצויים

ביטוח לאומי לא תמיד ממהר לאשר את כל מה שהתובע מבקש אך זה לא אומר שאי אפשר לקבל את הפיצויים בכל זאת, הנה סיפור מהחיים מאיזור הצפון.

אל משרדו הגיע גבר כבן 45, בעל השכלה דלה, שעבד בעבר רק בעבודות בניה, סובל מבעיות רפואיות ותפקודית קשות אשר בגינן נפלט ממעגל העבודה לפני כ-20 שנה.

בנוסף נבדק המבוטח ע"י פרופ' בעל שם בתחום הרופאה התעסוקתית שקבע כי איבד את כושרו להשתכר. כשנבדק ע"י הוועדות הרפואיות של המוסד לביטוח לאומי נפסקו לו בגין נכויותיו השונות דרגת נכות בשיעור של 70% צמיתה שכוללת בחובה גם מחלת ריאות קשה הוא זומן לועדת אי כושר שם קבעו כי חרף ליקויי הרפואיים … הוא מסוגל לעבודה בהיקף משרה מלאה. הוא פנה לוועדת הערר וההחלטה נותרה כפי שהיא אותו מבוטח פנה למשרדנו אשר הגיש בשמו ערעור על החלטת הוועדה לעררים לבית הדין האזורי לעבודה בית הדין לא רק שקיבל את הערעור אלה קבע כי החלטת הוועדה לוקה באי סבירות קשה והשיב את עניניו לדיון בפני וועדה בהרכב אחר (להזכיר ש"הרכב אחר" מקבלים בד"כ רק אחרי שאותה וועדה דנה פעמיים בתיק) פסק כי הועדה בהרכב החדש לא תעיין בפרוטוקול של הועדה הקודמת ובנוסף חייב את הביטוח הלאומי בהוצאות משמעותיות.