עו"ד שוקי בלנגה – מתמחה בפיצוי נפגעי תאונות.

כיצד להתנהל לאחר תאונת עבודה?

החיים של כולנו שזורים ברגעי אושר, אך טומנים בחובם גם רגעים לא נעימים, אשר חלק מהם  אינם צפויים. כחלק מכך, מדי שנה אנשים רבים נפגעים ברמה כזאת או אחרת כתוצאה מתאונות עבודה. בכדי להתגבר על הפגיעה בצורה הכי טובה, צריך לדעת כיצד להתנהל מול הביטוח הלאומי בכדי ליהנות מכל הזכויות אשר מגיעות לכם כאזרחי המדינה אשר משלמים ביטוח לאומי.

אז בשלב הראשון, קיימת חשיבות גבוהה להיבדק על ידי רופא כמה שיותר קרוב לפגיעה – גם אם מדובר בפגיעה אשר נראית לכם כקלה יחסית, חשוב שתוך 72 שעות מרגע הפגיעה תגיעו למוסד רפואי ותבדקו על ידי רופא מוסמך – חשוב לציין בפני הרופא שהפגיעה קרתה כחלק מתאונת עבודה. קיימת חשיבות גבוהה לרשום תיאור מפורט של כל פרטי האירוע – רצוי לעשות זאת כמה שיותר קרוב למועד התאונה, בכדי לא לשכוח או להחסיר פרטים חשובים. אם יש לכם עדים שראו את התאונה – כדאי לקחת את פרטיהם מכיוון שהשימוש בעדותם יכול להועיל בהתנהלות מול ביטוח לאומי.

יש להחתים את המעסיק על טופס 250 – טופס זה יהווה עדות שאכן מדובר בתאונת עבודה ושהמעסיק אכן מאשר זאת. אם יש לכם אישורים רפואיים, אישור מחלה או כל אישור רלוונטי אחר, חשוב לשמור אותו מכיוון שתדרשו להציג את האישורים הללו מול ביטוח לאומי במהלך תהליך ההתנהלות מולם.

ההתנהלות מול ביטוח לאומי לאחר תאונת עבודה היא מורכבת ודורשת לקיחת חלק בבירוקרטיה רבה. כחלק מכך, אנשים רבים מוצאים את עצמם מתייאשים באמצע התהליך וכתוצאה מזה לא מקבלים את מה שמגיע להם. הפתרון, לצלוח את התהליך בצורה הטובה ביותר היא על ידי קבלת סיוע של עורך דין ביטוח לאומי מקצועי ומנוסה.

במידה ואתם מתגוררים בצפון – עורך דין שוקי בלנגה הוא הכתובת עבורכם. עו"ד בלנגה הינו עו"ד ביטוח לאומי בעל ניסיון עשיר בתחום. עורך הדין ילווה אתכם לאורך כל השלבים, החל מהשלבים הראשוניים לאחר התאונה ועד לקבלת מלוא סכום הכסף אשר מגיע לכם מהביטוח הלאומי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *