עו"ד שוקי בלנגה – מתמחה בפיצוי נפגעי תאונות.

כיצד להגיש תביעת סיעוד?

אנו חיים בעידן בו תוחלת החיים הולכת ועולה, כמובן שלעליה זאת יש יתרונות רבים – אך כחלק מכך, יש לקחת בחשבון מקרים שונים אשר עלולים להוות את נחלת כולם בגילאים המבוגרים יותר – כאשר חלק מאותם המקרים נוגע לנושא של מצבים סיעודיים למיניהם.
מסיבה זאת, יותר ויותר אנשים רוכשים פוליסות ביטוח סיעוד עוד בהיותם צעירים, וזאת בכדי לדאוג לעתידם.
פוליסות ביטוח סיעוד נרכשות מחברות הביטוח השונות וביניהן גם חברת הביטוח דקלה, והן מאפשרות זכאות לקבלת פיצוי כספי חודשי במקרים בהם המבוטחים יהפכו לחולים סיעודיים.
בכדי לקבל את כספי הביטוח הסיעודי, יהיה על חולה להוכיח שהוא אכן מוגדר במצב סיעודי כמו גם שהוא אכן הוציא כספים בפועל עבור שירותי הסיוע של עובד סיעודי.

ידע הוא כוח!
בעת הגשת תביעות סיעוד נגד חברות ביטוח כגון חברת דקלה או חברות אחרות, חשוב בשלב הראשון, שהמבוטח יכיר לעומק הן את הזכויות שלו והן את פרטי פוליסת ביטוח הסיעוד אשר ברשותו.
היכרות מעמיקה עם כל פרטי הפוליסה כמו גם הבנה לגבי ההתנהלות בהליכי תביעה מול חברת הביטוח תסייע משמעותית בקיצור התהליכים.
כמובן, שאם יהיה לצדכם עורך דין מקצועי אשר בקיא בנבכי תביעות חברות הביטוח בכלל ותביעות הביטוח הסיעודי בפרט זה אף יקל עליכם ויאפשר לקצר תהליכים ולמנוע מיני סיבוכים.
חשוב לקחת בחשבון שחברות הביטוח עלולות להעלות טענות שונות, שבחלק מהמקרים יהיו רלוונטיות ובחלק אחר יהיו חסרות כל בסיס – יש להיות מוכנים לטענות אלו ולדעת כיצד להתמודד איתן על הצד הטוב ביותר.

חשיבותה של ההתמדה
במקרים רבים, תביעת ביטוח סיעודי נגד חברת הביטוח דקלה ונגד כל חברת ביטוח אחרת, עלולה להיראות כמשימה בלתי אפשרית.
קיימת חשיבות גבוהה לא להתייאש ולא להרים ידיים עד שמלוא הזכויות של המבוטח אכן יתממשו על הצד הטוב ביותר.
בסופו של דבר, ההתמדה וההקפדה על התנהלות נבונה בכל שלבי הגשת התביעה ישתלמו, והמבוטח יזכה לממש את כל הזכויות שלו מול חברת הביטוח ולכן, מאוד חשוב לשמור על אופטימיות ולא לוותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *