עו"ד שוקי בלנגה – מתמחה בפיצוי נפגעי תאונות.

הגשת תביעת נכות כללית לביטוח לאומי

כולנו חשופים למחלות, בעיות בריאותיות ולפציעות שונות, אשר עלולות לפגוע ביכולת שלנו להתפרנס ולפרנס ברמה כזאת או אחרת.
במקרה של פציעה, מחלה או פגיעה שכזאת, קיימת חשיבות גבוהה להיות מודעים לזכויות השונות אשר מגיעות מטעם הביטוח הלאומי ובמקרים מסוימים גם מטעם גופים נוספים דוגמת, חברות הביטוח.
אחת הפעולות הראשונות בהן צריך לנקוט כל אדם אשר סובל מבעיה רפואית או פציעה בגינה הוא איבד את יכולת השתכרותו במידה חלקית או מלאה היא להגיש תביעת נכות לביטוח הלאומי. ישנו טופס ייעודי בשם "טופס תביעה לקצבת נכות" אותו צריך למלא בצורה מוקפדת ולהעביר אותו אל ביטוח הלאומי באמצעות הדואר, בפקס או ישירות לסניף.

בעת הגשת תביעת נכות כללית לביטוח הלאומי, יש לקחת בחשבון, שהליך התביעה בדרך כלל טומן בחובו דרך ארוכה הכוללת לא מעט שלבים. בשלב הראשון ולצורך הגשת התביעה, יהיה על התובע לאסוף מגוון רחב של אישורים וחומרים רפואיים אשר ייעודם להצביע על רמת הפגיעה ועל המקרה בגינו נגרמה אותה הפגיעה.
בשלבים הבאים ובמסגרת הליך התביעה, התובע יוזמן לוועדה רפואית אשר ייעודה לקבוע את דרגת נכותו. במקרים רבים, התהליך לא יסתיים בשלב הזה והתובע יתבקש להגיע למחלקת השיקום על מנת ששם תקבע דרגת אי הכושר שלו.

חשוב לציין, שבעת הליך הגשת תביעה לביטוח הלאומי, לא מומלץ לגלות שאננות, כי לא תמיד הדרך לקבלת הכספים תהיה קצרה, גם אם ישנה וודאות לגבי מידת הזכאות של התובע. כחלק מכך, קיימת חשיבות גבוהה להתייעץ עם עורך דין ביטוח לאומי, אשר בכוחו לסייע לתובע לעבור את התהליך בצורה הטובה ביותר.

עורך דין שוקי בלנגה, הינו עו"ד ביטוח לאומי בעל ניסיון עשיר בטיפול וייעוץ משפטי בתחומי הביטוח הלאומי ותביעות הביטוח.
פניה למשרדו של עורך דין שוקי בלנגה, תבטיח לכם, טיפול מקצועי ואיכותי לאורך כל הליך ההתנהלות מול הביטוח הלאומי – החל מהשלבים המקדימים להגשת התביעה, דרך הכנה וייצוג בוועדות הרפואיות השונות ועד לסיום התהליך.
אז אם אתם תרים אחר עורך דין תביעות ביטוח בצפון, אתם מוזמנים ליצור קשר עוד היום עם משרדו של עו"ד בלנגה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *