עו"ד שוקי בלנגה – מתמחה בפיצוי נפגעי תאונות.

ביטוח תאונות אישיות – שאלות ותשובות

מה כוללת פוליסת ביטוח תאונות אישיות?
ישנן מגוון רחב של פוליסות ביטוח תאונות אישיות – כאשר כל חברת ביטוח מציע פוליסות מסוגים שונים עם כיסויים אחרים. באופן כללי, ביטוח זה כולל בתוכו כיסוי לגבי נזקי גוף אשר עלולים להיגרם כתוצאה מתאונות מסוגים שונים. כמובן, שבכל פוליסה יש מקרים חריגים, אליהם חשוב לשים לב בטרם סגירת העסקה.

כיצד מחושב גובה הפיצוי הכספי אשר מגיע למבוטח?
במעמד רכישת פוליסת הביטוח לתאונות אישיות, קובעים את גובה הפיצוי אותו תשלם חברת הביטוח במקרה בו כתוצאה מהתאונה המבוטח ילך לעולמו. קביעה זאת מתבצעת בהתאם לדרישות המבוטח ובהתאם לסכום הכסף אותו הוא מעוניין להוציא בכל חודש עבור הפוליסה. כאשר מדובר בפציעות שונות, המצב נהיה כבר יותר מורכב. בדרך כלל סכום זה תלוי באחוזי הנכות אותם קיבל המבוטח המחושבים מהסכום אותו הוא אמור לקבל במקרה של פטירה.

מתי התביעה מתיישנת ואיך ניתן למנוע מצב שכזה?
בכדי למנוע מצב של התיישנות התביעה ודחייתה על ידי חברת הביטוח חשוב להיות ערים לעובדה שתביעה זאת עלולה להתיישן. באופן כללי, בהתבסס על פוליסות ביטוח תאונות אישיות התביעות התיישנו ברוב המקרים 3 שנים לאחר התאונה. כך שקיימת חשיבות גבוהה, למהר ככל הניתן ולהגיש את תביעת הביטוח לבית המשפט – חשוב לקחת בחשבון שתהליך זה עלול להתארך ולהמשך זמן רב.

למה חשוב להיעזר בשירותיו של עורך דין בהליך תביעת ביטוח תאונות אישיות?
תביעות ביטוח מהוות תהליך ארוך טווח אשר יכול במקרים רבים ללכת ולהסתבך. חברות הביטוח מערימות במקרים רבים קשיים רבים על המבוטחים בדרך לקבלת מלוא סכום הכסף המגיע להם – בהתאם לפוליסה. עורך דין המתמחה בתחום של תביעות ביטוח ומכיר בצורה מעמיקה את אופן ההתנהלות הנהוג על ידי חברות הביטוח השונות בעת התהליך הזה, יוכל לקצר את התהליך ולמנוע מצד המבוטח קשיים רבים.

עורך דין שוקי בלנגה הינו בעל ניסיון רב בתחום של תביעות הביטוח – המקצועיות, הכלים וההיכרות שלו עם התחום הופכים אותו לכתובת הנכונה עבור כל מי שתר אחר עורך דין ביטוח תאונות אישיות.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *