עו"ד שוקי בלנגה – מתמחה בפיצוי נפגעי תאונות.

איך לצלוח בשלום את תביעות הביטוח?

כל מי שניסה בעבר להגיש תביעה אל מול חברות הביטוח, מצא את עצמו קרוב לוודאי מתמודד עם סחבת בתביעה,  הכוללת: דחיות חוזרות ונשנות ותהליך ארוך, מייגע ומתיש שסופו לא תמיד נראה באופק.
חברות הביטוח מצדן מעמידות בפני התובעים את הצורך להתמודד עם ביורוקרטיות ארוכות ומתישות כאשר רק אנשים עם סבלנות גבוהה במיוחד או לחלופין, אנשים אשר משכילים להתייעץ עם אנשי מקצוע מומחים בתחום מצליחים לעבור בסופו של דבר את כל המשוחות בדרך להשגת מטרותיהם.

כך יוצרות חברות הביטוח סחבת בתביעות:
בכדי להגיש תביעה נגד חברת הביטוח נדרשים המבוטחים להמציא אישורים שהדרך אליהם היא דרך חתחתים בלתי נגמרת, למלא טפסים שבמקרים רבים הקשר ביניהם לבין התביעה עצמה יהיה מקרי בהחלט.
דרך נוספת באמצעותה מעקבות חברות הביטוח את התביעה היא על ידי החלפת הנציגים מטעמם אשר מטפלים בתיק – מה שמסייע הן להרוויח זמן כי מדובר בתהליך לא קצר ללמוד את כל פרטי התיק.
בחלק מהמקרים, חברות הביטוח ידרשו קיום של בדיקת מומחה המגיע מטעמם, כמובן, שהבדיקה יכולה להתארך ולהתמשך, בטיעונים שונים שלא סופקו לו מספיק חומרים וכיוצא בזה.
באופן עקרוני, חברת הביטוח מחויבת לתת מענה בתוך 30 ימים, אך בפועל, כל בקשה להגשה למסמך נוסף מספקת לחברות את ההזדמנות לדחות את התגובה בעוד 30 יום, כך שעד לקבלת התגובה יכולים לעבור חודשים רבים.
ישנן עוד טענות רבות אשר ייעודן לאפשר סחבת בתביעה של חברות הביטוח – השאלה הנשאלת היא כמובן, איך להתמודד בצורה המושכלת והנכונה ביותר אם כל הסיטואציות הללו.

אז מה עושים?
בכדי לא למצוא את עצמכם נסחבים לתוך תהליך ארוך, מייגע ומייאש במיוחד, קיימת חשיבות גבוהה להתייעץ עם איש מקצוע מנוסה, אשר הינו בעל ניסיון רב בהתנהלות מול חברות הביטוח במקרים שכאלו.
איש מקצוע יוכל ללוות אתכם לכל אורך התהליך, להתמודד בצורה הטובה ביותר עם כל אותם סיבות לסחבת ובסופו של דבר לקצר עבורכם את כל שלבי התהליך בצורה משמעותית תוך דאגה מלאה לאינטרסים שלכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *