עו"ד שוקי בלנגה – מתמחה בפיצוי נפגעי תאונות.

איך לעבור את הליך תביעת הביטוח בשלום?

הגשת תביעת ביטוח מתחילה בפרוצדורה של שליחת טפסים שונים והמצאת מסמכים אשר מהווים עדויות כי התובעים אכן זכאים לפיצויים.
בכדי לצלוח את השלב הראשון בדרך לקבלת הכספים – קיימת חשיבות גבוהה להיענות לכל הדרישות של חברת הביטוח בה אתם מבוטחים.
בדרך כלל, חברות הביטוח השונות מפרסמות באתרי האינטרנט שלהן, הנחיות מדויקות לגבי הדרך בה צריך לפעול בכדי להגיש את תביעת הביטוח. חשוב לקרוא את ההוראות בקפידה, למלא את כל הטפסים בדיוק כפי שמבקשים, להשיג את כל האישורים והטפסים הרלוונטיים ולהגיש אותם בזמן. יש לקחת בחשבון, שגם אם עקבתם אחרי כל ההוראות ועשיתם את כל המאמצים בכדי לפעול בצורה מדויקת כפי שהתבקשתם – אתם עתידים להיתקל במיני דחיות, דרישות נוספות, עיכובים וקשיים מהצד של חברת הביטוח. כי אין מה לעשות, ברוב המקרים, תאלצו לעבור דרך ארוכה בדרך לקבלת הכסף מחברת הביטוח.

אז נכון שבמקרים רבים הדחיות והעיכובים אכן מוצדקים. ישנם מקרים בהם התובעים לא שמים לב לכל הפרטים בפוליסה – יכול להיות שפג תוקפה, שהמקרה בגינו מתבצעת התביעה לא נכלל בפוליסה, שיש חריגים והסיבות לדחיות הן עוד רבות. יחד עם זאת, ישנם גם מקרים, רבים בהם הדחיות והקשיים מטעם חברת הביטוח יהיו רחוקים מלהיות מוצדקים. ובכדי שהתובעים לא ימצאו את עצמם מוותרים רק בגלל שאין להם את הכלים להתמודד עם הקשיים הללו, קיימת חשיבות גבוהה לגייס עזרה אפקטיבית אשר בכוחה לסייע להם לעבור את תהליך תביעת הביטו בשלום ולקבל את מלוא הכספים המגיעים – בהתאם ובהתבסס על פוליסת הביטוח שברשות התובעים.

הדרך לצליחת הליך תביעת הביטוח בשלום, עובר בקבלת שירותים של עורך דין תביעות ביטוח מקצועי ומנוסה. אז נכון, שמדובר בהוצאה כספית נוספת – אך במקרים רבים עורך הדין יהיה מה שיפריד ביניכם לבין סכומי הפיצויים שמגיעים לכם.
ברוב המקרים, הדרך המשותפת על עורך דין תביעות ביטוח עוברת בפגישת ייעוץ שבמהלכה תוכלו לקבל את המידע אם התביעה שלכם אכן מוצדקת ואם יש מה לעשות בכדי לאפשר לכם לקבל את הפיצויים. במידה והדחייה אינה מוצדקת, או שהעיכובים הם לשווא, בהחלט יהיה שווה לכם לעבור את הדרך עם איש מקצוע מנוסה אשר יכוון, ייצג ויסייע לכם בכל שלבי התביעה עד לקבלת הכספים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *